JAROSŁAWIEC

Położony  na północy Polski między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża, jest uroczą wioską rybacką otoczoną pięknymi lasami i dwoma dużymi jeziorami. Od zarania dziejów mieszkali tu rybacy, którzy w chwilach pomiędzy połowami zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu, którego do dziś dużo znajduje się w tej okolicy.

 

ATRAKCJE REGIONU:

 

Niezwykły klif, malownicza plaża, najczystsza woda

Brzeg morski w Jarosławcu uczy człowieka pokory wobec siły morza. Znajduje się tu największy na całym wybrzeżu środkowym klif - ciągnie się na długości około 2 km, a jego wysokość dochodzi do 24 m. Najważniejsze atrakcje Jarosławca to leżąca u stóp klifu malownicza plaża (najszersze i najbardziej piaszczyste plaże znajdują się 2 km na zachód od Jarosławca w miejscowości Rusinowo) oraz czysty tu Bałtyk. Nieskazitelna czystość wody to zasługa położenia miejscowości – dalekie wysunięcie w morze oraz brak przemysłu.

 

Przystań kutrów rybackich i latarnia morska

Niesamowite wrażenia zapewniają powracające wieczorem kutry rybackie, które są wyciągane linami na plaże. Wielką atrakcją jest również latarnia morska, udostępniona do zwiedzania.

 

Aquapark Panorama Morska i Park Wodny Jan w Darłówku

 

Rowerem wzdłuż plaży

Wspaniałe trasy rowerowe m.in. trasa rowerowa do Darłówka wzdłuż morza z pięknymi widokami, w samym sercu przyrody z możliwością postojów na dzikich jeszcze plażach (długość około 20 km.)  

Strona głównaVillaGaleriaAtrakcje regionuCennik i rezerwacjaKontakt
infocity